SSK HİZMET DÖKÜMÜ | RADYO DİNLE | TV İZLE | GAZETELER

Sabıka Kaydı Sorgulama

Sabıka Kaydı Sorgulama

Devletin resmi sitesi turkiye.gov.tr'nin "Adli Sicil Sorgulama" sayfası yoluyla, "Sabıka Kaydı Sorgulaması yapabilirsiniz.. Sabıka Sorgulaması için turkiye.gov.tr'ye e-devlet şifresi ile girmeniz gerekmektedir.

 

 

 

Sabıka Kaydı (Adli Sicil Kaydı) Sorgulama Ekranı

 

SPONSOR

Sabıka Kaydı

Adli Sicil Yönetmeliğinin 4. maddesine göre; 
Hakkında Türk mahkemeleri veya yabancı ülke mahkemeleri tarafından kesinleşmiş ve Türk hukukuna göre tanınan mahkûmiyet kararı bulunan Türk vatandaşları ile Türkiye’de suç işlemiş olan yabancılara ait bütün adlî sicil kayıtları, Genel Müdürlükteki merkezî bilgi işlem sisteminde tutulur. Anılan kayıtların güncelleştirilmesi, düzenlenmesi, düzeltilmesi ve onLine sistemle mahallî adlî sicillere ulaştırılması görevi de merkezi adlî sicil tarafından yerine getirilir.
 
Mahallî adlî sicillerde, adlî sicil bilgilerine ait veri girişi ve sorgulama hizmetleri o yer Cumhuriyet başsavcılığı nezdindeki adlî sicil müdürlüğü, şeflik veya memurluğunca yürütülür. Adlî sicil kayıtlarının şahsi başvurularda ilgilisi dışındaki kişilere verilmemesi gerektiği hususunda, Genel Müdürlüğümüzde düzenlenen hizmet içi eğitim kurslarında üzerinde önemle durulmasına ve tüm uyarılara rağmen konuya gereken özen ve hassasiyet gösterilmeyerek, ilgilisi dışındaki şahıslara adlî sicil kaydı verilmek suretiyle yer yer şikayetlere sebebiyet verildiği müşahede olunmuştur.
 
Bu yüzden sabıka kaydı sorgulamasını internet üzerinden yapmanız mümkün değildir. Bölgenizdeki adli mercilerden ve adli sicil müdürlüklerinden bizzat başvuru talebinde bulunmanız gerekmektedir. 
 

Sayfanın içeriği: Sabıka Sorgulama, Sabıka Kaydı Sorgulama, Sabıka Kayıt Sorgulama, Sabıka Öğrenme, SABIKA SORGULAMA, Sabıka Bilgileri Görme, Adli Sicil, Adli Sicil Kaydı, Suç Kaydı

Etiketler

Sabıka, Adli Sicil, Suç, Emniyet

Facebook Yorum

Yorumlar

ahmet 30 Eylül 2015 / 21:19
sabıka kaydı almak için adliyeye gitmeye gerek duyuyorum burdan neden bakılmıyor
mehmet tuna 10 Mart 2015 / 20:21
selamlar olsun sabıka kaydım varmıdır acaba
cikmazlardayim 12 Eylül 2014 / 14:29
türk vatandasligindan cikamiyorum. Konsolos arandigimi söylüyor. türkiye'de avukatimin arastirmadigi yer kalmadi, "böyle bir durum yok" diyor. konsolosluktaki pc'de böyle bir not varmis. avukatim pes etti, olmayan bir seyin ardinda kosusturdugunu söyledi. burada pasaportumu da uzatmiyorlar, bu sebebten... emniyet arastirmasi yapmak istedim bu sayfada olmadi. ben kimden bilgi alayim... cikmazlardayim-
mağdur 19 Temmuz 2014 / 22:47
Bir uygulama yapılıyor ama şifre hafta sonu verilmiyor. İnternet üzerinden de alınamıyor. Bu nedir böyle? Bir şifre için illaki PTT'ye mi gitmek lazım? İnternet çağında değil miyiz?
biçare hizmet 09 Temmuz 2014 / 12:44
Vatandaş hala bir sabıka kağıdı parçasını almak için neden yollara dökülüp, kuyruklara giriyor? Devletin vatandaşından, vatandaşın devletine duyrulur.